Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Ekskluzywne suknie wieczorowe - fakty i porady

Ekskluzywne suknie wieczorowe to przedmiot westchnień prawie każdej kobiety. Zdobiona kryształami Swarovskiego, projektowana przez najlepszych projektantów, elegancka i wyjątkowa kreacja na wieczór sprawia, że kobieta czuje się jak księżniczka.

Piękna suknia wieczorowa

Która z kobiet nie marzy o tym, aby pewnego razu, choć na jedną noc, przeistoczyć się z Kopciuszka w królewnę? I ku zgryzocie mężczyzn, nie chodzi tu bynajmniej o możliwość spotkania księcia, ale o ... ekskluzywną suknię wieczorową, którą dla Kopciuszka wyczarowuje wróżka. Niestety, w realnym życiu tylko niektóre kobiety dostępują zaszczytu ubierania się w kreacje największych projektantów, zdobione kryształami Swarovskiego, szafirami a niekiedy nawet brylantami. Miło jednak pomarzyć...

Dla kogo szyje się ekskluzywne kreacje?

Przede wszystkim dla osób, które na to stać, bowiem są to stroje dość kosztowne. O ile bowiem cena zwykłej eleganckiej sukni wieczorowej wynosi kilkaset złotych, o tyle koszt ekskluzywnej kreacji liczy się już w tysiącach złotych, w przypadku zaś zdobień brylantami czy kryształami - w tysiącach dolarów.

Aby wytworna suknia wieczorowa miała odpowiednią oprawę, trzeba również mieć ją gdzie założyć. Zwykły spektakl teatralny czy bankiet firmowy to za skromne imprezy jak na kreacje najbardziej znanych kreatorów ze świata mody. Ekskluzywne suknie przeznaczone są więc dla zamożnych pań, którym nie brakuje okazji, by się w nich pokazać. Najczęściej kosztowne i eleganckie stroje kupują gwiazdy filmu, estrady i telewizji bądź kobiety biznesu, które bywają na rautach, bankietach i przyjęciach z klasą (i kasą).

Co czyni z sukni wieczorowej ekskluzywną?

Suknia wieczorowa, by mogła uchodzić za ekskluzywną, musi spełniać trzy kryteria. Pierwsze - to nazwisko znanego projektanta, drugie - kosztowne ozdoby (brylanty, szafiry, kryształy), trzecie - wyjątkowo szlachetne tkaniny (przędza jedwabna, ręcznie tkane szyfony).

Za ekskluzywność kreacji odpowiada również krój. Ważna jest by suknia była elegancka, mimo że na wybiegach projektantów zdarzają się stroje wyjątkowe, jednak z elegancją niemające wiele wspólnego. Ekskluzywnej sukni wieczorowej nie kupimy w sklepie, a przynajmniej nie takim zwykłym, w galerii handlowej. Są one bowiem dostępne jedynie w pracowniach projektantów lub sklepach firmowanych nazwiskami zagranicznych i polskich kreatorów mody.

Kto jest obecnie najbardziej na topie i czyje ekskluzywne projekty są najbardziej pożądane? W Polsce prym wiedzie Maciej Zień, a na Zachodzie - Dolce&Gabbana, Ungaro, Marc Jacobs.

Róże rodzaje sukni wieczorowych