Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Eleganckie suknie - fakty i porady

Elegancka suknia jest synonimem kobiecości, dlatego taka kreacja powinna znaleźć się w szafie każdej pani. Tym bardziej, że tego rodzaju stroje wykorzystuje się przy wielu okazjach, w zależności od kroju i dodatków.

Eleganckie suknie to ulubiony element damskiej garderoby. Odpowiednio dobrana, piękna i szykowna kreacja podkreśla urodę i sprawia, że wszystkie panie czują się wyjątkowo. Nie ma chyba bardziej podkreślającego kobiecość elementu garderoby niż elegancka suknia wieczorowa czy balowa. Dlatego w szafie każdej pani powinny znaleźć się przynajmniej dwie kreacje, bardziej wytworne niż codzienne sukienki.

Elegancka kreacja dobrana do okazji

Suknia pełna szyku i wytworności, poza ślubem, zakładana jest także na bal sylwestrowy i karnawałowy, bankiety, wernisaże. Taka kreacja sprawdzi się również zawsze wtedy, gdy kobieta chce wyglądać oszałamiająco, ale zawsze adekwatnie do charakteru przyjęcia. Żadna zaś garsonka czy garnitur damski nie zapewni takiego efektu jak dobrze skrojona, elegancka kreacja.

Najbardziej popularne są eleganckie suknie wizytowe. Charakteryzują się one prostym krojem, który podkreśla atuty sylwetki i dodaje kobiecie klasy oraz uroku. Jednocześnie stroje te są dość stonowane w formie i nieprzeładowane dodatkami. Po takiej właśnie sukni rozpoznać można prawdziwą elegantkę.

Nieco bardziej fantazyjne mogą być stroje balowe. Tego rodzaju przyjęcia pozwalają kobiecie na odrobinę szaleństwa w kwestii ubioru. Z tego też powodu bardzo często eleganckie suknie na bal charakteryzują się odważnymi rozcięciami, odsłaniają plecy. Niektóre modele zainspirowane są XIX-wieczną krynoliną - sztywną suknią uszytą z materiału rozpiętego na metalowych obręczach. Jednocześnie należy pamiętać, że elegancka kreacja balowa powinna odzwierciedlać najnowsze trendy w modzie. W przeciwnym razie traci nie tylko na aktualności, ale i szyku.

Dodatki do eleganckiej sukni

Eleganckie kreacje wieczorowe mają z reguły mniej dodatków i są mniej szykowne niż balowe, ale za to uszyte ze szlachetnych materiałów, takich jak: atłas, welury, aksamity.

Jeśli suknia wieczorowa ma być wyjątkowo elegancka, trzeba skupić się przede wszystkim na dodatkach, które muszą być idealnie dobrane. Mowa tu zarówno o butach i biżuterii, jak i o rękawiczkach czy torebce. Ważne jest, by dodatki komponowały się z pozostałymi elementami, dopełniając całości wieczorowej stylizacji.

Kreacja elegancka a sylwetka

Największym problemem w zakupie sukni wieczorowej czy wizytowej może być ciąża bądź tusza. Jest to związane z dostępem do tego rodzaju strojów, gdyż asortyment sklepów jest dość ubogi w tych kwestiach. Nie oznacza to jednak, że kobiety o krągłych kształtach czy panie spodziewające się dziecka nie mogą być eleganckie i wytworne. Jeśli szykowne suknie nie są dostępne w sklepach, warto pomyśleć o wykonaniu kreacji na zamówienie. Dzięki temu strój będzie nie tylko elegancki i wyjątkowy, ale również idealnie dobrany do sylwetki.