Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Eleganckie suknie wieczorowe - fakty i porady

Eleganckie suknie wieczorowe wcale nie muszą być kosztowne. Wszystko zależy bowiem od doboru stylu i dodatków. Idealna kreacja to taka, w której kobieta wygląda i czuje się jak prawdziwa dama.

Elegancka suknia wieczorowa to nieodzownie stały element garderoby każdej kobiety. Choć zmienia się moda, zmieniają się trendy, a każdej pani zmieniają się też gabaryty, jednego kobieta może być pewna – nigdy nie wiadomo kiedy okaże się, że elegancka wieczorowa kreacja jest potrzebna. Dlatego warto mieć w szafie przynajmniej jeden tego rodzaju strój. Zaś przed ważnymi wydarzeniami zawsze dobrze jest rozejrzeć się po sklepach i zdecydować na zakup nowego fasonu.

Eleganckie suknie wieczorowe dobrane do okazji

Suknia wieczorowa to element garderoby nazywany odzieżą na „specjalne okazje”. Taką kreację z powodzeniem można założyć w razie wyjścia do teatru czy filharmonii. Dobrze sprawdzi się podczas ekskluzywnego bankietu czy wesela. Odmianą sukni wieczorowej są też kreacje studniówkowe, które zakładają młode dziewczyny przy okazji balu przedmaturalnego.

Jak wybrać idealną elegancką suknię na wieczór?

Suknia wieczorowa, jeśli ma być elegancka i szykowna, musi być długa do ziemi oraz występować w jednym z klasycznych kolorów. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie zawsze wytworność oznacza klasyczną czerń czy burgund. Dozwolone są także inne kolory pod warunkiem, że nie są zbyt „żywe”, lecz raczej stonowane. Choć zdarzają się kreacje w „pstrokatych” barwach, takie modele trudno określić mianem eleganckich.

Najważniejszą kwestią przy wyborze sukni wieczorowej jest jej dopasowanie do sylwetki. Dla każdej kobiety dobrać można elegancką i szykowną kreację, w której będzie ona wyglądać atrakcyjnie i ponętnie. Nawet panie z nadwagą mogą ubrać się na ważną okazję w ciekawie skrojone, wytworne suknie wieczorowe. Tego rodzaju stroju można znaleźć w sklepach odzieżowych, choć nie jest to łatwe zadanie. W ostateczności można zdecydować się na uszycie na miarę.

Jeśli suknia wieczorowa ma być elegancka, konieczne jest zadbanie o wszelkie szczegóły. Tylko wtedy, dzięki kreacji uda się uzyskać zamierzony efekt - wygląd prawdziwej damy i elegantki.

Ważne dodatki

Przy wyborze sukni wieczorowej nie można też zapominać o dodatkach. Klasyczne to szpilki oraz mała torebka tzw. kopertówka. Reszta dodatków to biżuteria oraz ewentualnie - rękawiczki (o ile wybrana suknia wieczorowa jest na szelkach).

W doborze biżuterii panuje jedna zasada – elegancki jest umiar, nie nadmiar. Biżuteria musi być dopasowana kolorystycznie do sukni i najlepiej, jeśli stanowi całościowy komplet – np. kolczyki, naszyjnik, bransoletka. Prawdziwa elegancja to suknia wieczorowa podkreślona dodatkami - jeśli więc kreacja jest strojna, wybieramy mniej rzucające się w oczy dodatki i na odwrót - skromna, ale elegancka suknia wieczorowa pozwala na większe szaleństwo w zakresie biżuterii.

Róże rodzaje sukni wieczorowych