Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Francuskie suknie ślubne - fakty i porady

Francuskie suknie ślubne to mariaż najnowszych trendów z najwyższej jakości wykonaniem oraz doskonałymi tekstyliami. To synonim klasy i elegancji, a także obiekt marzeń niejednej Panny Młodej.

Dlaczego Panny Młode cenią francuską modę ślubną?

Przyczyn zainteresowania francuską modą ślubną jest przynajmniej trzy.

  • Francja to ojczyzna mody. Wszystko, co stamtąd pochodzi, uważane jest za najmodniejsze i wyrafinowane. Tak też jest w istocie, takie kreacje zachwycają urodą, olśniewają fasonami i pomysłami.
  • Francuska suknia ślubna prezentuje wysoką jakość wykonania. Jest precyzyjnie uszyta, z dbałością o najmniejsze detale. Mimo delikatnych tkanin kreacje są trwałe i wytrzymałe, przetrwają bez szwanku najbardziej szalone zabawy weselne.
  • Suknia ślubna z Francji to wyraz szyku i klasy na najwyższym poziomie. Takie francuskie marki jak Ceremony, Body, Infinity, Octopussy, Chapy czy Miss Kelly są tego gwarancją. Każda Panna Młoda wygląda przepięknie w takiej szykownej i modnej kreacji.

To właśnie z Francji przychodzą najnowsze trendy mody ślubnej, a w Paryżu prezentowane są kolekcje sukien ślubnych na nadchodzący sezon. Nic więc dziwnego, że to właśnie francuska kreacja stanowi kwintesencję marzeń niejednej Panny Młodej. Do tego stopnia, że stroje ślubne z Francji, nawet te „z drugiej ręki” cieszą się dużym powodzeniem w komisach.

Styl klasyczny czy haute couture

Kreacje ślubne rodem z Paryża spotkać można w dwóch zasadniczych wersjach. Jedna to styl klasyczny, czyli zachowujące tradycyjne fasony, uszyte z klasycznych tkanin, w białym kolorze lub w ecru. Drugi to styl haute couture, który przeznaczony jest dla Panien Młodych nieobawiających się ekstrawagancji, które są odważne i chcą na swoim ślubie wyglądać niepowtarzalnie i oryginalnie. Tego rodzaju francuskie suknie to eksperymenty z kolorami i długościami a także formą i rodzajem dodatków. Odważne kreacje ślubne w Polsce nie zyskały jeszcze popularności – zdecydowanie bardziej cenimy tradycyjne modele.

Niezależnie jednak czy mówimy o modelach klasycznych, czy bardziej nietypowych, nie da się zaprzeczyć, że francuska suknia ślubna to jedna z atrakcji, która uświetni każdą uroczystość i doda jej splendoru.

Róże rodzaje sukni ślubnych