Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Suknie balowe - fakty i porady

Suknia balowa, jeśli ma podkreślać urodę i sprawić, że kobieta będzie wyglądała zjawiskowo, musi być odpowiednio dobrana. Ważna jest nie tylko kwestia kroju, ale i kolorystyki oraz typu urody.

Jak wybrać idealną suknię balową?

Sylwester za pasem, co dla wielu kobiet oznacza poszukiwania najpiękniejszej sukni balowej, która przyćmi wszystkie inne kreacje. Mimo iż w sklepach przed zabawą sylwestrową wybór sukni balowych przyprawia o zawrót głowy, wiele kobiet, poszukując idealnej kreacji, skarży się na trudność w podjęciu ostatecznej decyzji. Jak więc powinna wyglądać idealna suknia balowa?

Przede wszystkim pierwszym dylematem jest moda. Kreacje wieczorowe w każdym sezonie odzwierciedlają najnowsze trendy. Jedne fasony są „na czasie”, inne już passé, a niektóre na tyle pospolite, że nie pozwalają na wyróżnienie się wśród innych kobiet. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze warto podążać ślepo za aktualnymi trendami. Modne suknie balowe mają przede wszystkim dobrze wyglądać. Jeśli jednak obecnie królujące fasony nie są odpowiednie względem sylwetki, nie warto kupować kreacji tylko po to, by była modna.

Na szczęście wybór sukni balowych jest tak ogromny, dzięki czemu istnieje możliwość znalezienia takiej, która - nie będzie na bakier z modą, lecz idealnie podkreśli zalety sylwetki, tuszując jednocześnie jej niedoskonałości.

Pamiętać trzeba o tym, że prawdziwie balowe stroje kobiece muszą sięgać do ziemi. Suknie do pół łydki czy kolan są tak naprawdę sukienkami koktajlowymi, nie zaś prawdziwą balową kreacją.

Suknia na bal musi być dobrana pod względem kolorystyki. Klasyczna czerń czy krwista czerwień nie są jedynymi dopuszczalnymi kolorami, mimo że tak myśli wiele kobiet. W każdym sezonie dominują konkretne tonacje kolorystyczne. Warto zwrócić na nie uwagę, patrząc jednocześnie krytycznym okiem na własny typ urody. Nie każdej pani jest dobrze w butelkowej zieleni czy eleganckim burgundzie. Nawet piękna suknia balowa, jeśli nie będzie dobrana do typu urody, nie wywrze odpowiedniego wrażenia.

Suknie balowe a typ sylwetki

Suknie dla kobiet puszystych to chyba największy problem. Kreacje w rozmiarach XXL (i wyżej) spotkać można bardzo rzadko. Jeśli już się trafią, zwykle nie spełniają oczekiwań. Pewnym rozwiązaniem tej kwestii może być Internet, jednakże zwykle służy bardziej jako źródło inspiracji do uszycia sukni na zamówienie. Kupowanie gotowych kreacji on-line jest dość ryzykowne - nie zawsze będą dobrze leżeć bez wykonania wcześniejszej przymiarki.

Panie o standardowej sylwetce mają dużo łatwiej. Eleganckich sukni balowych w standardowych rozmiarach jest znacznie więcej. Nie oznacza to jednak, że należy pominąć kwestię doboru kreacji do sylwetki. Modeli jest wiele, dzięki czemu zarówno kobiety bardzo szczupłe, jak i panie o słabo zarysowanej talii znajdą dla siebie dopasowane kreacje. Wielu sklepach dostępne są również wieczorowe suknie ciążowe.

Ważne dodatki

Kreacja na wielkie wyjście to nie tylko suknie balowe i obuwie, ale też dodatki, które dobrać trzeba idealnie pod kolor oraz krój sukni. Nie wolno o nich zapominać, bo dobrze dobrana biżuteria potrafi zaakcentować atuty sukni jeszcze mocniej. Dzięki temu kobieta w takiej kreacji będzie wyglądała niczym księżniczka lub gwiazda filmowa na „czerwonym dywanie”.