Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Suknie dla druhen - fakty i porady

Ślub to ważne wydarzenie także z punktu widzenia druhen. Istotne znaczenie ma wybór odpowiednich kreacji, które zwykle są identyczne. To, czy jest to zawsze dobre rozwiązanie jest kwestią sporną, ponieważ kobiety różnią się figurami.

Nowością w polskim kręgu kulturowym w aspekcie ślubu są druhny. Moda przyszła z Zachodu – w USA na ślubie Pannie Młodej towarzyszyć może ich nawet kilka. Coraz częściej taki zwyczaj spotyka się podczas polskich ślubów.

Jak dobrać suknie dla druhen?

Zgodnie z amerykańską modą, kreacje dla druhen muszą być jednakowe. To zaś rodzi wiele wątpliwości i dylematów związanych z wyborem odpowiednich sukni. Wiadomo bowiem, że kobiety mają różne typy sylwetki i nie wszystkie fasony będą twarzowe. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich kreacji.

Jeśli druhnami mają być małe dziewczynki, kwestię doboru sukni należy omówić z ich rodzicami. Takie kreacje dobiera się najczęściej pod kątem tego, jak wygląda suknia ślubna. Sukienki druhen-dziewczynek mogą być w tym samym kolorze bądź posiadać motywy powtarzające się na sukni Panny Młodej.

W sytuacji, gdy druhnami zostają najlepsze przyjaciółki przyszłej żony, kwestie doboru sukni należy omówić z samymi zainteresowanymi. Dobrze jest, gdy kreacje będą miały podobne kroje, jednakże nie za wszelką cenę. Trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę różnice w budowie ciała. Ważne jest, by każda druhna dobrze czuła się w swojej kreacji, a jednocześnie wyglądała olśniewająco. Istotne znaczenie ma także kwestia kolorystyki. Zwykle suknie dla druhen wybiera się pod kątem kolorów przewodnich, nawiązujących do bukietu Panny Młodej bądź dodatków przyszłego męża.

Suknie dla druhen a przyjęcie weselne

Poza samą ceremonią ślubną, dobrze jest rozważyć też kwestię wesela. Warto wcześniej sprecyzować czy suknie wieczorowe dla druhen także mają być identyczne. Bardzo często zdarza się tak, że kreacje mają charakter uniwersalny - są odpowiednie na uroczystość zaślubin oraz zabawę weselną.

Nie ulega wątpliwości, że suknie wieczorowe dla druhen będą wyglądały najpiękniej, jeśli będą do siebie wzajemnie nawiązywać. Z drugiej zaś strony trzeba mieć świadomość, że są to dla Panny Młodej lub druhen dodatkowe koszty, które należy uwzględnić w planie ślubu i wesela.