Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Suknie dla puszystych - fakty i porady

Zakup sukni dla kobiet puszystych to nie lada wyzwanie. Rynek odzieżowy w kwestii ładnych kreacji nie sprzyja paniom o krągłych kształtach. Nie oznacza to jednak, że kobiety z nadwagą nie znajdą odpowiedniego stroju.

Trudności w znalezieniu sukni w rozmiarze XXL

Moda nie jest łaskawa dla kobiet o bardziej krągłych kształtach, borykających się z nadwagą. Problem pojawia się nie tylko w kwestiach odzieży codziennej, ale również strojów na wyjątkowe okazje. Szczególnie sporo kłopotów przysparza zakup wizytowych i eleganckich kreacji dla puszystych.

O ile mniejsze trudności pojawiają się w przypadku poszukiwań sukni ślubnych w większym rozmiarze, o tyle znalezienie kreacji wieczorowej dla kobiet puszystych graniczy niemal z cudem. Wynika to przede wszystkim z mniejszego zainteresowania eleganckimi strojami w wersji XXL, co nie oznacza, że nie są w ogóle potrzebne. Poszukując tego typu odzieży, można odnieść wrażenie, iż producenci sukien uważają, że panie z nadwagą nie mają prawa ubierać się modnie i atrakcyjnie. Tymczasem dobrze skrojona suknia dla puszystych może sprawić, iż nawet kobieta o krągłych kształtach będzie wyglądała atrakcyjnie i dużo szczuplej.

Suknie dla puszystych skrojone na miarę

Trudność w znalezieniu idealnych sukni wieczorowych dla kobiet puszystych powoduje, że większość pań decyduje się na ich uszycie na zamówienie. Tego typu kreacja wiąże się jednak z większym wydatkiem niż zakup gotowego stroju. To zaś powoduje, że suknia szyta na miarę jest nieosiągalna dla wielu pań.

Warto jednak podkreślić, że takie rozwiązanie jest gwarancją idealnego dopasowania, co nie zawsze jest możliwe w przypadku kreacji dostępnej w sklepach.

Najlepsze fasony dla kobiet puszystych

Niewielki wybór wieczorowych i eleganckich sukni dla puszystych pań sprawia, że kobiety zakładają na siebie to, co jest aktualnie dostępne. To właśnie sprawia, że kreacje wieczorowe w rozmiarze XXL sprowadzają się do wielkich - niczym namioty - pseudo-podomek, w których żadna kobieta - nawet najszczuplejsza - nie wyglądałaby dobrze.

Warto mieć świadomość, że moda ma do zaoferowania wiele fasonów, które poprawiają figurę kobiet puszystych, jednocześnie maskują niedoskonałości sylwetki. Są to:

  • suknie o kroju litery A, które pozwalają na ukrycie zbędnych kilogramów pod fałdami „lejącego” materiału,
  • suknie w stylu empire, które sprawdzą się u pań z wystającym brzuchem i większym biustem.

Dobrze jest wzbogacić kreację o odpowiednim kroju w dodatkowe zdobienia - aksamity, koronkowe ozdoby. Jednocześnie trzeba unikać błyszczących tkanin, które dodają kilogramów. Nie są wskazane fasony zbyt obcisłe, które - zamiast tuszować - akcentują niedoskonałości.

Gdzie znaleźć suknie dla puszystych?

Jeżeli poszukujemy sukni dla kobiet w rozmiarze XXL, warto pierwsze kroki kierować do sklepów z modą wieczorową bądź do salonów ślubnych. Warto wziąć pod uwagę możliwość uszycia sukni na zamówienie lub rozważyć zakup w sklepach typu „second hand”.