Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Suknie ślubne dla puszystych - fakty i porady

Suknia ślubna dla puszystej kobiety to trudny wybór. Dobór kroju i materiału na kreację musi tu być dobrze przemyślany. Na szczęście są takie fasony, w których pani o pełnych kształtach może wyglądać pięknie.

Każda panna młoda musi być piękna

Ceremonia ślubu to dla kobiet niezwykle ważne wydarzenie, o ile nie jedno z najważniejszych. Każda Panna Młoda, w tym szczególnym dniu chce wyglądać najpiękniej i móc zrealizować jedno ze swoich największych marzeń z dzieciństwa - założyć  baśniową, niepowtarzalną suknię ślubną.

Modeli i krojów kreacji ślubnych jest mnóstwo, i to zarówno jeśli chodzi o gotowe stroje, jak i te szyte na zamówienie. Dobrze dobrana suknia to nie tylko odzwierciedlenie marzeń Panny Młodej, ale również dopasowanie jej do figury i typu urody. Szczególne znaczenie ma to przy sylwetkach niestandardowych, dla których niektóre kreacje ślubne nie są odpowiednie. Najczęściej zaś poszukiwanymi nietypowymi fasonami są stroje tę wyjątkową okazję dla korpulentnych pań.

Panna Młoda z nadwagą również chce wyglądać atrakcyjnie i elegancko, a przy tym dobrać taki model sukni ślubnej, aby móc ukryć zbędne kilogramy. Modne kreacje dla puszystych to połączenie aktualnych trendów w modzie ślubnej z zasadami doboru odpowiedniego kroju dla niestandardowej sylwetki.

Jakich kreacji unikać?

Aby wyglądać atrakcyjnie, puszysta Panna Młoda powinna unikać niektórych fasonów i materiałów. Przede wszystkim nie powinna odsłaniać ramion, które zwykle mają tendencje do zbyt obfitych kształtów. Najodpowiedniejsze są więc suknie ślubne na szerokich ramiączkach bądź z rękawkami. Jeśli marzeniem Panny Młodej jest jednak kreacja z odsłoniętymi ramionami, rozwiązaniem może być narzucony zwiewny szal, pod którym ukryją się zbyt obszerne ramiona.

Suknie ślubne dla puszystych nie powinny być szyte z błyszczących, satynowych materiałów. Światło odbijające się na załamaniach materiału będzie bowiem dodatkowo podkreślać i uwypuklać każdą fałdkę.

Panna Młoda o pełnych kształtach powinna też unikać jednoczęściowych kreacji ślubnych, zwłaszcza tych, które dopasowane są w pasie i na biodrach. Dobry za to jest styl empire, czyli z odcięciem pod biustem, ponieważ ukryje mankamenty sylwetki.

Suknia ślubna podkreślająca atuty

Suknie ślubne dla pań o pełnych kształtach powinny podkreślać atuty sylwetki, a jest ich niemało. Przede wszystkim warto pomyśleć nad atrakcyjną prezentacją dekoltu. Zadbany i wypielęgnowany dekolt jest jej niebagatelną ozdobą. Kreacja powinna więc eksponować kształtny biust. Najbardziej polecane są wycięcia w szpic, gdyż wyszczuplają sylwetkę i wydłużają szyję.

Gdzie kupić suknie ślubne dla puszystych?

W salonach mody ślubnej rzadko spotkać możemy niestandardowy rozmiar. Z reguły kreację na ślub dla puszystej pani trzeba specjalnie zamawiać i liczyć się z dokonaniem poprawek.

Praktyczniej jest więc uszyć suknię na zamówienie. Takie rozwiązanie to również pewność, że wybrana suknia będzie mniej kosztowna od gotowej.

Tanie suknie ślubne dla puszystych można też znaleźć w komisach, choć tu wybór jest skromny, a kreacje nie najmodniejsze.

Róże rodzaje sukni ślubnych