Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Suknie weselne - fakty i porady

Zaproszenie na wesele obliguje wszystkich gości do założenia odpowiedniego stroju. Niezależnie od tego czy na przyjęcie wybieramy się z przyjemnością, czy też z obowiązku, zadbać trzeba o właściwą kreację.

Zasady doboru kreacji na wesele

Zasadą jest, że na uroczystość zaślubin zakłada się stroje wizytowe. Na przyjęciu weselnym obowiązują bogatsze i bardziej zdobione kreacje. Odważne i lubiące bawić się modą kobiety mogą założyć nawet ekstrawaganckie suknie weselne.

Stroje na przyjęcie należy dobrać również pod kątem przewidywanego charakteru wesela czy pory roku. Istotne znaczenie ma również kolorystyka. W przypadku kreacji weselnych, w odróżnieniu od typowych strojów wieczorowych, lepiej wystrzegać się czerni. Jeden z przesądów mówi, że goście ubrani na czarno są złą wróżbą dla Państwa Młodych.

Jeśli wesele organizowane jest bez „pompy” i składa się z obiadu / kolacji dla najbliższej rodziny, strojem adekwatnym do charakteru przyjęcia będą suknie wizytowe. W przypadku wesel tradycyjnych - z całą oprawą - można pokusić się nie tylko o kreacje wieczorowe, ale nawet balowe. Weselne szaleństwa sprzyjają bowiem bogato zdobionym sukienkom i najbardziej wymyślnym fryzurom.

Warto także mieć świadomość, że Panna Młoda może chcieć zmienić swoją kreację ślubną na wieczorową. Mając to na względzie, należy wybierać takie suknie weselne, by ich urok nie przyćmił wyjątkowości kreacji świeżo upieczonej żony.

Gdzie szukać sukni na wesele?

Suknie weselne o fasonach zgodnych z trendami kupić można w salonach mody ślubnej bądź sklepach z odzieżą wizytową i koktajlową. Poszukiwania odpowiedniej kreacji warto rozpocząć przynajmniej na miesiąc przed weselem, aby w ostatniej chwili nie kupować stroju, który będzie wyborem z konieczności.