Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Suknie wieczorowe - fakty i porady

Kobietom, znacznie trudniej niż mężczyznom, znaleźć odpowiednią kreację wieczorową. Podczas poszukiwań tego wyjątkowego stroju warto odwiedzić salon z modą ślubną. Można zakupić tam eleganckie suknie wieczorowe na każdą sylwetkę.

Większy bankiet, zabawa karnawałowa, przyjęcie urodzinowe czy wernisaż - to wydarzenia, które wymagają od kobiety odpowiedniego stroju. Mężczyźni mają w tym względzie znacznie prościej, ponieważ ich stroje wieczorowe to szykowne garnitury, zaś odświętny charakter spotkania podkreślany jest krawatem czy bardziej elegancką koszulą. Kobiety muszą zaś zadbać o wytworne suknie wieczorowe, które pozwolą im wyglądać olśniewająco, a jednocześnie adekwatnie do okazji.

Zwykle jednak jedna kreacja znajdująca się w kobiecej szafie nie wystarczy. Chyba, że okazji do jej zakładania jest niewiele. Jeśli sytuacji wymagających eleganckiego i wytwornego stroju w ciągu roku pojawia się więcej, koniecznością jest posiadanie przynajmniej kilku wieczorowych kreacji (lub ich kombinacji) oraz kilku zestawów dodatków.

Modne suknie wieczorowe

Jeśli chodzi o suknie wieczorowe, kolekcja na przyszły sezon obejmuje przede wszystkim kreacje wykonane z atłasów i błyszczących satyn, z koronkowymi wstawkami i zdobieniami pod postacią drapowań. Najpopularniejsze są nadal suknie wieczorowe sięgające do kostek, ale coraz częściej kobiety zakładają też spodnium bądź eleganckie garnitury damskie. Te ostatnie szyte są głównie z jedwabiu, satyny, a także innych błyszczących i ekskluzywnych materiałów.

Modne suknie wieczorowe to także kreacje z gorsetami, które do mody eleganckiej przeszły jako inspiracja modą ślubną, gdzie takie rozwiązania popularne są już od kilku sezonów.

Suknia wieczorowa dobrana do sylwetki

Kupując suknię wieczorową pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest krój sukni. Choć co roku dominują w modzie kreacje utrzymane w jednym lub dwóch stylach, nie zawsze warto ślepo podążać za trendami. Nie wszystkie suknie, które aktualnie królują na wybiegach będą pasowały do każdej sylwetki. Dlatego też, wybierając odpowiedni krój, warto zastanowić się, w jakim fasonie jest nam najlepiej. Suknią wieczorową mamy olśnić, dlatego musi ona podkreślać atuty figury i maskować niedoskonałości.

Gdzie kupić suknię wieczorową?

Po sprawdzeniu tego, co jest aktualnie modne (np. przeglądając galerie zdjęć w Internecie) można udać się na łowy w miejsce, gdzie dokonamy zakupu sukni wieczorowych.

Warto zwrócić uwagę na salony z modą ślubną. Mamy tam znacznie największy wybór eleganckich kreacji niż w zwykłych sklepach z modą damską. Zaletą takiego rozwiązania jest również niepowtarzalność modeli. Rzadko kiedy znajdziemy w jednym salonie dwie identyczne kreacje wieczorowe. Co więcej, w salonie sukien ślubnych można dokonać niezbędnych poprawek, by lepiej dopasować suknię do sylwetki lub zamówić dany model do uszycia. Poszukując wyjątkowej kreacji wieczorowej, warto odwiedzić galerie z markowymi, ale eleganckimi strojami na każdą okazję.

Róże rodzaje sukni wieczorowych