Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Suknie wieczorowe gwiazd - fakty i porady

Suknie wieczorowe gwiazd zagranicznych projektowane są przez największych kreatorów mody. W Polsce również mamy kilku projektantów, którzy zaopatrują w takie kreacje polskie gwiazdy.

Świat mody i świat celebrytów jest nierozerwalnie ze sobą związany. Gwiazdy sceny muzycznej czy filmowej, choć same są „na topie”, również muszą tak samo wyglądać wyglądać, czyli muszą modnie się ubierać, czesać zgodnie z trendami i być prekursorami oraz trendsetterami nowych prądów tworzonych przez największych projektantów. Najczęściej gwiazdy oglądać możemy w strojach wieczorowych. Takie bowiem kreacje nosi się na bankietach, konkursach, festiwalach i przeglądach, z których najczęściej pochodzą zdjęcia znanych osób. Ich stroje są więc źródłem informacji o tym, co jest aktualnie „na topie” we współczesnym świecie.

Znani projektanci gwiazd show-biznesu

Kto projektuje suknie wieczorowe dla gwiazd? Okazuje się, że sami najznamienitsi designerzy. Dla niektórych gwiazd to zaszczyt nosić kreację stworzoną przez sam duet Dolce&Gabbana czy Karla Lagerfelda. Są też projektanci, dla których zaszczytem jest to, że ich suknię wieczorową gwiazda miała na sobie podczas pokazu, premiery czy rozdania nagród. Suknie wieczorowe polskich gwiazd projektowane są z reguły przez rodzimych designerów, takich jak: Maciej Zień, Gosia Baczyńska, Agnieszka Maciejak, Paprocki& Brzozowski (polskie D&G), Dawid Woliński. Suknie wieczorowe gwiazd polskich są - w porównaniu z wieczorowymi sukniami gwiazd zagranicznych - znacznie bardziej klasyczne i stonowane. Kreacja rodzimej celebrytki – pomijając osobę Dody, która nie boi się eksperymentów - będzie suknią pozbawioną ekstrawagancji i nadmiaru kolorów. Warto mieć świadomość, że bardziej klasyczne wcale nie oznacza, że wieczorowe suknie rodzimych gwiazd są gorsze niż stroje celebrytek zagranicznych. I od polskich gwiazd można uczyć się mody i na ich podstawie śledzić najnowsze trendy.

Zdarza się również, że stroje wieczorowe gwiazd są niedobrane do ich figur czy typu urody – za granicą takie „modowe wpadki” mają miejsce znacznie rzadziej. Czyżby polskie stylistki były gorsze w swoim fachu?

Bez względu na wszystko, jednego żadnej gwieździe show-biznesu nie można odmówić. Wszystkie celebrytki zawsze noszą modne suknie wieczorowe. Są to niekiedy pojedyncze egzemplarze. Miło na nie patrzeć, zachwycać się nimi i inspirować. Często bowiem podobne kreacje znaleźć można w sklepach lub za pomocą kilku dodatków upodobnić je do najmodniejszej sukni wieczorowej gwiazdy pierwszego formatu.

Róże rodzaje sukni wieczorowych