Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Tanie suknie ślubne - fakty i porady

Istnieje wiele możliwości, by kupić tanią suknię ślubną. Dostępne są w komisach, na aukcjach internetowych. Można je uszyć u znajomej krawcowej bądź sprowadzić z zagranicy.

Piękne i tanie suknie ślubne – czy to możliwe? Absolutnie tak! Jest przynajmniej kilka możliwości, dzięki którym każda Panna Młoda może zaopatrzyć się w kreację ślubną niższym kosztem, a która niczym nie będzie różniła się od najmodniejszych strojów z wybiegów najbardziej znanych projektantów. Wiele kobiet, szykując się do ślubu, szuka takiej możliwości. Nie da się bowiem ukryć, że niedrogie suknie ślubne w salonach zdarzają się rzadko, a nie każda może pozwolić sobie na przeznaczenie średniej miesięcznej pensji na taką kreację.

Suknie ślubne z komisu

Najprostszym sposobem, w jaki można zaopatrzyć się w tańszą niż w salonie ślubnym suknię, jest skorzystanie z oferty komisów. Używane kreacje ślubne są w nich reprezentowane w dużym wyborze rozmiarów i modeli. Zaś ich cena oznacza przynajmniej 30-procentową oszczędność.

Tanie suknie ślubne używane z internetu

Duże szanse na zakup wymarzonej sukni ślubnej w niższej cenie daje internet. Wiele kobiet decyduje się na sprzedaż kreacji po weselu, a swoje oferty umieszcza w sieci. Trafić więc poprzez internetowe ogłoszenie na idealną suknię można dość łatwo.

Oferty o chęci sprzedaży taniej kreacji „z drugiej ręki” można szybko znaleźć. Umieszczane są zarówno na stronach poświęconych modzie ślubnej, portalach tematycznych czy wreszcie - aukcjach internetowych.

Najmodniejsze i tanie suknie ślubne szyte na miarę

Innym sposobem na to, aby tania suknia ślubna mogła być jednocześnie piękną i modną jak z najnowszego katalogu, jest szycie kreacji na zamówienie.

Okazuje się, że opcja taka może być tańsza nawet o 50% . Wystarczy jedynie wybrać interesujący model i poprosić zdolną krawcową o przygotowanie podobnego fasonu. Szycie sukien ślubnych jest czasochłonne, warto więc krawcową zamówić ją przynajmniej na pół roku przed planowanym terminem ślubu. Trzeba jednak mieć świadomość, że jest to też opcja związana z pewnym ryzykiem, bowiem nie mamy możliwości wcześniejszego sprawdzenia, czy w danym fasonie będziemy dobrze wyglądać.

Tanie suknie ślubne z importu

Kolejną możliwością jest sprowadzenie sukni ślubnej z zagranicy. Modele katalogowych kreacji, zwłaszcza w USA, potrafią być sporo tańsze od tych dostępnych w naszym kraju. Jest to głównie spowodowane tym, że w niektórych krajach ślub nie jest traktowany aż tak emocjonalnie i prestiżowo jak w Polsce, więc na suknie w naszych cenach nie byłoby tam popytu.

Taki sposób na zdobycie niedrogiej kreacji ślubnej jest jednak polecany jedynie tym paniom, które mają zarówno typową sylwetkę, jak i doświadczoną krawcową, która podejmie się przeróbek. Sukni ślubnej sprowadzanej z zagranicy nie da się bowiem przymierzyć.

Róże rodzaje sukni ślubnych