Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Używane suknie ślubne - fakty i porady

Warto się zastanowić nad kupnem używanej sukni ślubnej. Jest to dobry pomysł na niedrogą ślubną kreację, ale wiąże się z pewnym ryzykiem. Chodzi o kupowanie na odległość, gdy nie ma możliwości przymierzenia i sprawdzenia stanu sukni.

Używane suknie ślubne – czy to dobry pomysł?

Czy warto stawiać na używane suknie ślubne?

Wśród wielu możliwości zaopatrzenia się w kreację ślubną na uroczystość zaślubin i wesela istnieje też opcja zakupu używanej sukni. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie? Czy na kreacji na tę wyjątkową okazję warto oszczędzać?

Nie da się ukryć, że zakup stroju ślubnego „z drugiej ręki” cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to odpowiednia propozycja dla tych par, które są oszczędne i zamiast na kreacje, wolą fundusze przeznaczyć na wspólne życie.

Używane suknie ślubne są też dobrym rozwiązaniem dla tych panien, których nie stać na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych na kreację, w której wystąpi zaledwie raz.

Gdzie znaleźć używane suknie ślubne?

Używane sukienki ślubne oferowane są przez komisy, które skupują stroje od kobiet będących już po ceremonii, a następnie odsprzedają je innym osobom, pobierając z tego tytułu prowizję. Jest to jeden z najprostszych sposobów na zakup atrakcyjnej i oryginalnej sukni, nierzadko tej bardzo ekskluzywnej.

Informacje o sprzedaży kreacji „z drugiej ręki” pojawiają się w Internecie. Na serwisach poświęconych ślubom i modzie ślubnej znajduje się wiele ogłoszeń uzupełnionych zdjęciami strojów będących przedmiotem sprzedaży. W takich przypadkach cena jest na ogół jeszcze niższa niż w komisach. Uważać przy zakupie trzeba jedynie na to, czy używana suknia ślubna została profesjonalnie wyczyszczona i nie jest zniszczona.

Przy dużej dozie szczęścia suknie ślubne można znaleźć w sklepach z tanią odzieżą. Taki zakup jest jednak raczej kwestią przypadku niż rokującym powodzenie sposobem na zdobycie wymarzonej sukni ślubnej.

Miejscem, które także można odwiedzić w poszukiwaniu nietuzinkowej kreacji są giełdy, gdzie używane suknie ślubne się zdarzają, choć trafia się na nie z reguły przypadkiem.

Jak kupić używaną suknię ślubną?

Przy zakupie sukni ślubnej używanej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych drobiazgów. Dzięki temu uda się uniknąć sytuacji, kiedy okazuje się, że kreacja nie nadaje się do użytku.

Przede wszystkim należy sprawdzić czy suknia była czyszczona, i czy nie pozostały na niej żadne plamy oraz inne ślady użytkowania. Ponadto trzeba przyjrzeć się, czy kreacja była przerabiana i w jakim zakresie. Czasami może się zdarzyć tak, że jeśli będą konieczne dodatkowe poprawki, mogą okazać się nie do wykonania.

Suknia używana musi być też dokładnie przymierzona, by sprawdzić czy fason pasuje do naszej sylwetki i typu urody.

Róże rodzaje sukni ślubnych