Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Suknie dla dziewczynek - fakty i porady

Suknie dla dziewczynek zwykle kupuje się przy okazji rodzinnego wesela czy Komunii. Wybierając odpowiednią kreację dla małej damy, trzeba zwracać uwagę nie tylko na kwestię fasonu i koloru, ale również wygodę.

Kilkuletnia dziewczynka ubrana w śliczną sukienkę z falbanami to niezwykle przyjemny i miły widok. O tym, jakie wrażenie robi elegancko ubrane dziecko można przekonać się na każdym weselu, na którym goście - nie rzadziej niż Panną Młodą - zachwycają się dziewczynką w uroczej kreacji.

Suknie w szafach dziewczynek

Poza sytuacjami wyjątkowymi – uczestnictwem w ślubie i weselu bądź byciem druhną - w typowej garderobie dziewczynki strojna suknia nie znajduje zwykle zastosowania. Noszone przez nie stroje codzienne to raczej sukienki, które nie sprawdzą się podczas wyjątkowych i ważnych uroczystości. Niemniej jednak kilka tego rodzaju kreacji powinno znaleźć się w szafie.

Zasady wyboru sukni weselnej dla dziewczynek

Wybór odpowiedniej sukni weselnej dla młodej damy wcale nie jest sprawą łatwą. Przede wszystkim należy zadbać o to, by kreacja była wygodna. Warto mieć świadomość, że dziecko na weselu spędzi co najmniej kilka godzin. Niewygodny strój spowoduje, że dziewczynka będzie marudna. To zaś może przełożyć się na kiepską zabawę rodziców.

Wybierając odpowiednią dla młodych dam strojną suknię na wesele, warto wziąć pod uwagę jej długość. Kreacja nie może sięgać ziemi, gdyż będzie utrudniać poruszanie się. Znacznie lepiej sprawdzi się długość za kolano bądź sukieneczka sięgający przed kostki.

Zastanawiając się nad wyborem sukni weselnej dla dziewczynki, warto wziąć pod uwagę fakt, iż może być to jednorazowy zakup. Kilkulatka nie zawsze jest uważna - istnieje ryzyko zachlapania czy uszkodzenia stroju, co spowoduje, że kreacja nie będzie nadawała się na kolejne przyjęcie.

Komunijne sukienki dla dziewczynek

Szczególną okazją w życiu dziewczynki jest czas Komunii. Wprawdzie w uczestnictwie w tej uroczystości najważniejszy powinien być religijny rytuał, jednak dla młodych dam istotne znaczenie ma również wybór odpowiedniej kreacji.

Komunijne sukienki dla dziewczynek są albo jednakowe dla wszystkich, albo dowolnie wybierane przez rodziców. W tym drugim przypadku dziewczynka, wybierając strój, może poczuć się niczym księżniczka. Dlatego nie warto zabraniać jej wyrażać własnego zdania na temat wyglądu kreacji. Tym bardziej, że kolejna taka okazja pojawi się dopiero przed studniówką.