Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Suknie wizytowe - fakty i porady

Suknie wizytowe to elegancki strój na wyjątkową okazję. Zakładają je kobiety szczupłe, puszyste, a nawet małe dziewczynki. Bez względu na to czy wybieramy najnowsze trendy, czy stawiamy na klasykę, najważniejszy jest dobór do sylwetki.

Każda elegancka i modna kobieta musi mieć w szafie przynajmniej dwie suknie wizytowe. Jest to bezpieczne wyjście pozwalające zapobiec sytuacji, kiedy potrzebujemy kreacji, a w sklepach nie możemy znaleźć tej odpowiedniej.

Suknie wizytowe na wyjątkowe okazje

Suknie wizytowe to kreacje przeznaczone na wyjątkowe okazje – uroczystości rodzinne, uroczyste kolacje w gronie znajomych czy spotkania z kontrahentami. Wybór odpowiedniego stroju w dużej mierze uzależniony jest od charakteru ważnego wydarzenia. Główna zasada jest jednak niezmienna - ma być elegancko i powabnie, a jednocześnie stonowanie.

Dobór kreacji do figury

Eleganckie suknie wizytowe oferują sklepy tradycyjne i internetowe, a ich wybór jest naprawdę spory. To, jakie kreacje dominują, określa moda. W każdym sezonie pojawiają się suknie oraz dodatki do nich, które odzwierciedlają najnowsze trendy. Zawsze jednak pozostają klasyczne modele, na które warto postawić, jeśli chcemy mieć pewność, że wykorzystamy je w kolejnych sezonach.

Kupując modne suknie wizytowe, nie można poddawać się ślepo modzie, lecz należy dopasować kreację do własnej figury. Dopuszczalnych krojów jest wiele, a poza sezonowymi aberracjami, zawsze w modzie pozostaje gorset ze spódnicą, kreacje w kształcie litery A oraz prosty krój. Ważne, aby dobrać taki fason, w którym będziemy czuć się dobrze.

Odpowiedni krój sprawi, że nawet osoby z nadwagą w stroju wizytowym mogą zachwycić swoim wyglądem. Kreacje w rozmiarze XXL muszą tylko zostać dopasowane do kształtu sylwetki. Niestety producenci sukien wizytowych często nie dostrzegają potrzeb osób puszystych w kwestii modnego i ładnego ubrania. To zaś powoduje, że ciekawe stroje wizytowe pojawiają się bardzo rzadko albo wcale.

Nie tylko dorosłe kobiety, ale również małe dziewczynki potrzebują eleganckich sukienek. Zakładane na wyjątkowe uroczystości rodzinne nie powinny dodawać lat. Nie są więc wskazane aksamitne kreacje w ciemnych kolorach, sięgające do kostek. Sprawdzą się natomiast sukienki za kolano.