Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Suknie okazjonalne - fakty i porady

Suknie okazjonalne, zakładane przez kobiety na różnorodne okazje są ulubioną kategorią damskiej odzieży. Żadne spodnie czy letnia sukienka nie cieszą tak, jak dobrze dobrana kreacja okazjonalna na spotkanie koktajlowe czy bal.

W szafie każdej kobiety musi znaleźć się przynajmniej jedna suknia. I nie mowa tu o sukienkach letnich czy jesiennych, które kobiety noszą na co dzień, i które występują w mniej lub bardziej eleganckich wersjach. Chodzi o kreacje okazjonalne, zakładane w wyjątkowych i szczególnych sytuacjach. I choć okazje te zdarzają się raz na jakiś czas, okazuje się, że kobieta w swojej garderobie powinna mieć kilka takich strojów.

Suknia okazjonalna, czyli jaka?

Najbardziej podstawową i jednocześnie uniwersalną suknią okazjonalną jest kreacja wieczorowa. Długa do ziemi, elegancka i efektowna może być zakładana na bankiet, większe wyjście, wesele (o ile nie jest czarna), do teatru lub filharmonii. Niektóre kobiety zakładają suknie wieczorowe na bale karnawałowe lub sylwestra, ale w tym przypadku lepszym modelem sukni okazjonalnej jest kreacja balowa.

Stroje okazjonalne to również krótkie sukienki koktajlowe, które zakładane są na popołudniowe spotkania i mniej oficjalne przyjęcia. Ważne jest, by były dopasowane nie tylko do charakteru okazji, ale również do pory roku. Kreacje koktajlowe są ważnym elementem damskiej garderoby, ale tylko w przypadku, gdy kobieta często bierze udział w takich spotkaniach. W innym przypadku może być to strój całkowicie zbędny.

Specjalnymi sukniami okazjonalnymi są też kreacje komunijne i ślubne. Szczególnie ważny jest wybór tych drugich - własny ślub jest wyjątkową okazją, by z takim zapałem, zaangażowaniem i przyjemnością przymierzać i wybierać kreację na jeden tylko wieczór.

Modne suknie okazjonalne

Moda na suknie okazjonalne zmienia się co rok. Z reguły kobiety, które prowadzą bogate życie towarzyskie, mając okazję uczestniczyć w wielu spotkaniach i przyjęciach, wybierają fasony aktualnie „na topie”. Panie, rzadko zakładające suknie okazjonalne decydują się zwykle na klasyczne modele, które przetrwają ducha czasu, mimo zmiany obowiązujących trendów. W przypadku posiadania fasonów, które dawno już wyszły z mody, można pokusić się o samodzielnie przeróbki, które uczynią kreację bardziej trendy.