Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Suknie na studniówkę - fakty i porady

Studniówka to ważne wydarzenie, dlatego istotne znaczenie ma dobór odpowiedniej kreacji. Źle dobrana suknia może popsuć całą zabawę, w związku z tym trzeba wiedzieć, jaki strój będzie idealny.

Suknie na pierwszy ważny bal

Dla dziewcząt impreza studniówkowa jest jedną z pierwszych okazji, podczas których z dziewczynek przeobrażają się w młode kobiety. Dlatego muszą wyglądać elegancko, stylowo i z klasą. Studniówka jest też zwykle pierwszą sposobnością, by kupić wyjątkową kreację na to niezwykłe wydarzenie.

Wybrana suknia stanowi najważniejszy element całego stroju. Urasta niemalże do rangi symbolu, świadczącego o rychłej dorosłości związanej z egzaminem dojrzałości. Nie ma się więc co dziwić, że dla dziewczyny, która przygotowuje się do balu, suknia wieczorowa na studniówkę jest starannie wybierana już na kilkanaście tygodni przed planowanym wydarzeniem.

Jaka suknia na studniówkę?

Suknie studniówkowe praktycznie niczym nie różnią się od kreacji utrzymanych w stylu wieczorowym. W obu przypadkach dominują materiały szlachetne (aksamit, jedwab, satyna) i bogate zdobienia (koronki, prześwity, koraliki, brokaty, kryształy). Jeszcze do niedawna popularne były przede wszystkim suknie sięgające do kostek. Obecnie coraz częściej spotyka się fasony do kolan. Natomiast rzadko kiedy młode dziewczęta zakładają eleganckie garnitury.

By suknia nie popsuła uroku studniówki

Częstym błędem, popełnianym głównie przez rodziców jest próba upieczenia kilku pieczeni na jednym ogniu podczas kupowania sukienki na studniówkę. Jest to związane z wybraniem takiej kreacji, która miałaby charakter uniwersalny - sprawdziłaby się nie tylko na balu przedmaturalnym, ale również przy okazji innych ważnych uroczystości, także rodzinnych.

Jednak rzadko kiedy zdarza się, aby dziewczyna zachowała figurę sprzed matury przed dłuższy czas, co powoduje, że zakupiona na studniówkę kreacja nie jest już dobrze dopasowana. Ponadto konieczność doboru sukni na wiele okazji sprawia, że strój nie jest idealnie dobrany do charakteru żadnej okazji.

Dla młodej dziewczyny studniówka to wyjątkowy wieczór. Warto więc pozwolić jej na odrobinę szaleństwa, choćby w kwestii wyboru wymarzonej kreacji. Wtedy studniówka będzie wspominana z rozrzewnieniem. Jest to w końcu jedyny taki bal w życiu i szkoda by było, gdyby nieodpowiednia sukienka przeszkodziła w szampańskiej zabawie.