Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Suknie młodzieżowe - fakty i porady

Suknie młodzieżowe na wyjątkowe okazje to pierwszy wybór młodej kobiety w zakresie eleganckiej garderoby. Przy wyborze takiej kreacji ważne jest, by jej fasonem nie dodawać lat.

Suknie młodzieżowe adekwatne do okazji

Poza okresem letnim, kiedy moda nakazuje zrzucenie ciężkich dżinsów i butów, młode dziewczyny niechętnie zakładają sukienki. Jest jednak kilka okazji w ich życiu, kiedy suknia młodzieżowa jest ich marzeniem, a zakup - koniecznością.

Pierwszą taką okazją w życiu każdej młodej kobiety jest bal przed maturą. Kreacje studniówkowe to nic innego jak modne suknie wieczorowe - stylowe i eleganckie, ale jednak w formie bardziej młodzieżowej. Prawda jest też taka, że im bardziej kreacja na studniówkę przypomina swoje „dorosłe” wersje wieczorowe, tym bardziej podoba się nastolatkom.

Suknie młodzieżowe to także stroje koktajlowe. Najczęściej noszone są przez młode dziewczęta, którym status społeczny i pełnione przez rodziców funkcje zawodowe nakazują noszenie tego rodzaju kreacji w wyjątkowych okolicznościach. Młodzieżowe suknie koktajlowe de facto nie różnią się niczym od sukni dla kobiet dojrzałych – poza tym, że suknia młodzieżowa może mieć większy dekolt czy bardziej odsłonięte plecy - wszystko jednak z zasadami elegancji i dobrego smaku.

Jak dobrać odpowiednie suknie młodzieżowe?

Ogromne znaczenie ma odpowiedni wybór sukni młodzieżowej, by ta dobrze leżała i podkreślała atrakcyjny wygląd młodej dziewczyny.

Przede wszystkim warto zadbać o to, aby suknia sztucznie nie postarzała osoby, która będzie ją nosić. Ciężkie materiały (aksamit, welur) i ciemne kolory (czerń, bordo, granat) sprawiają, że kreacja dodaje lat. Oczywiście, kupując stroje młodzieżowe trzeba je dobrać do okazji - sukienka zakładana na wieczór czy do teatru nie może być zbyt krzykliwa, ale też nie musi być odzwierciedleniem mody dla dojrzałych pań. Drugą ważną kwestią przy doborze sukni dla młodzieży jest kwestia dodatków. Biżuteria powinna być delikatna i stonowana. Ciężkie wisiory, kolczyki czy duże bransolety nie wyglądają ani efektownie, ani elegancko. Warto za to pamiętać o torebce czy szalu.