Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Suknie sylwestrowe - fakty i porady

Wybór sylwestrowej kreacji nie jest łatwy. Trzeba wiedzieć, jakimi kryteriami się kierować, by zakup stroju zakończył się sukcesem. A gdy możliwości finansowe nie pozwalają na uszycie sukni, należy radzić sobie w inny sposób.

Końcówka każdego roku to dla wielu kobiet poważny dylemat - w co się ubrać na bal sylwestrowy? Mężczyźni pod tym względem mają łatwiej, ponieważ mogą założyć zeszłoroczny garnitur, a zmienić tylko dodatki, zgodnie z obowiązującymi trendami.

Trzeba przyznać, że sylwester jest taką okazją, która - jedyną w roku - nie zna umiaru zarówno w kwestii zabawy, jak i stroju. Warto to wykorzystać.

Jak wybrać odpowiednią suknię na bal sylwestrowy?

Chcąc zakupić idealną kreację na ten wyjątkowy wieczór, w pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że strój musi być dobrany względem figury oraz typu kobiecej urody. Istotne znaczenie ma również charakter zabawy. Dlatego też sukienki sylwestrowe zwykle kupuje się dopiero po zdecydowaniu się na uczestnictwo w danej imprezie i otrzymaniu od organizatorów informacji o wymaganym stroju. W przeciwnym razie może bowiem nastąpić sytuacja, że obowiązujące na balu kreacje sylwestrowe to kostiumy, a wisząca w szafie szyfonowa suknia nie będzie adekwatna.

Mając jasność co do miejsca i wymaganego stroju, można zabrać się za poszukiwania kreacji. Warto uprzednio poznać aktualnie obowiązujące trendy, zgodne z wizją najlepszych projektantów.

Jeżeli wybieramy się na ekskluzywny bal, można zdecydować się na uszycie sukni sylwestrowej na zamówienie. Dzięki temu będziemy mieć pewność niepowtarzalnego wyglądu, gdyż takie stroje występują w pojedynczych egzemplarzach. Jeżeli zaś poszukujemy szykownych, ale tańszych kreacji, pozostaje „buszowanie” po sklepach. Na szczęście na wybór sukni sylwestrowych nie można narzekać, dzięki czemu każda kobieta znajdzie swój wymarzony strój.

Pomysły na sylwestrowe kreacje tanim kosztem

Nie wszystkie kobiety mogą sobie pozwolić na zakup nowej sukni sylwestrowej. Jak sobie więc radzić w przypadku braku funduszy?

Jedną z możliwości jest wykorzystanie kreacji studniówkowej, o ile od balu maturalnego nie minęło wiele czasu lub strój stał się zupełnie niemodny.

Inną możliwością są suknie wieczorowe przerobione na stroje sylwestrowe za pomocą różnorodnych dodatków. Biżuteria, atłasowe szarfy czy aksamitne bolerka mogą zmienić skromną suknię wieczorową w olśniewającą sylwestrową kreację.

Zawsze też można skusić się na stroje „z drugiej ręki” i po kilku przeróbkach uzyskać zapierający dech w piersiach ubiór idealny na pożegnanie mijającego roku.