Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Modne suknie wieczorowe - fakty i porady

Modne suknie wieczorowe w kolekcjach największych projektantów dyktują trendy na nadchodzący sezon. Ważne jest, by kreacja była zgodna z tymi kanonami – nawet jeśli nie pochodzi od D&G czy Paco Rabbane.

Suknia wieczorowa to ten element garderoby, który powinien znaleźć się w szafie każdej pani. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy okaże się, że czeka na kobietę wyjątkowa okazja i konieczność wystąpienia w stosownej kreacji. Zazwyczaj panie, które z sukni wieczorowych korzystają rzadko, mają w swojej szafie zaledwie dwie – trzy tego typu kreacje. Często wystarcza uniwersalna „mała czarna”. Jeśli jednak kobieta często bywa w sytuacjach, kiedy obowiązuje strój wieczorowy, wtedy zadbać musi o to, aby jej kolekcja była bogatsza i ciągle uzupełniana w modne kreacje.

Kreacja wieczorowa zgodna z trendami

Trendy mody sukni wieczorowych zmieniają się - tak jak i w przypadku pozostałych elementów garderoby – co sezon. Kreacje „na czasie” powinny więc być zgodne z kanonem obowiązującym w danym czasie. W najmodniejszych sukniach występują gwiazdy estrady i filmu, które swoje stroje wieczorowe szyte mają na zamówienie przez najbardziej znanych designerów. One też dyktują – wraz z projektantami - kanony mody i urody. Śledząc nie tylko wybiegi, ale także stroje gwiazd, najłatwiej określić, jak wyglądają w danym sezonie modne suknie wieczorowe, a które wzory bądź kolory są już passé. W każdym sezonie dominują w modzie oraz w sukniach wieczorowych określone dodatki, materiały czy kolory. Wybierając jednak kreację na wyjątkową okazję, która ma nam służyć przez kilka sezonów, warto zdecydować się na szlachetną klasykę, która nigdy nie przestaje być modna. Dobra jakość tkanin, perfekcyjny krój i dyskretny kolor sprawiają, że kobieta zawsze dobrze i elegancko wygląda w takim stroju.

Zawsze modna suknia wieczorowa?

Kobiety, które nie są w stanie w każdym sezonie inwestować w modną suknię wieczorową, mogą przy odrobinie inwencji i wolnego czasu, swoją kreację uatrakcyjnić. W każdym sezonie bowiem modne są określone dodatki i zdobienia, w które - bez większych problemów - można wyposażyć bazową sukienkę, o ile tylko jest ona sama w sobie wystarczająco prosta.

Jak śledzić trendy?

Przede wszystkim warto oglądać pokazy pre-fall, czyli te, na których prezentowane są modne suknie wieczorowe na nadchodzące sezony z minimum dwusezonowym wyprzedzeniem. Poza tym warto zaglądać na tematyczne kanały telewizyjne, które poświęcone są modzie, gdzie prezentowane są transmisje z pokazów renomowanych domów mody.

Także prasa kolorowa pokazuje dużo zdjęć naszych rodzimych celebrytek, które są ubierane przez stylistów, a których stroje dorównują kreacjom światowych gwiazd. Nieobce są im kosztowne suknie projektantów z Paryża, Mediolanu czy Nowego Jorku.

Róże rodzaje sukni wieczorowych