Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Suknie wieczorowe dla puszystych - fakty i porady

Suknie wieczorowe dla puszystych mogą być atrakcyjne. W końcu każda kobieta ma prawo do tego, by wyglądać i czuć się pięknie, bez względu na rozmiar.

Moda nie jest zbyt łaskawa dla kobiet puszystych. Na wybiegach królują wychudzone, niemalże anorektyczne modelki, a w sklepach trudno znaleźć stroje i sukienki, które byłyby dostępne w rozmiarze większym niż 42. Tymczasem puszyste panie również chcą być modne i chcą nosić kreacje wieczorowe czy okazjonalne, w których będą pięknie wyglądać.

Suknie wieczorowe w większych rozmiarach można na szczęście znaleźć w niektórych sklepach. Te kobiety, którym z trudem przychodzi znalezienie odpowiedniego fasonu, są zdane na usługi krawców.

Jak wybrać odpowiednią suknię dla puszystych?

Suknie wieczorowe dla kobiet puszystych powinny być przede wszystkim dobrane kolorystycznie względem tupu urody. Dobór stroju w tej kwestii jest o tyle ważny, że potrafi podkreślić urodę i dodać każdej kobiecie, niezależnie od jej wagi, blasku.

Poza tym suknie wieczorowe dla puszystych szyje się z tkanin, które odpowiednio układają się na obfitej sylwetce, maskując jej niedoskonałości. Niewskazane są tu wszelkie materiały błyszczące jak atłas lub satyna. Puszyste panie w atłasowych kreacjach na wieczór nie będą wyglądały korzystnie ze względu na załamania światła, które tworzą się na fałdach materiału, dodatkowo podkreślając mankamenty urody.

Zwykło się uważać, że suknie w większym rozmiarze powinny być w ciemnym kolorze i mieć prosty fason, by nie przyciągały wzroku i nie podkreślały niedoskonałości figury. Tymczasem również panie z nadwagą chcą mieć piękne suknie i wyglądać w nich atrakcyjnie.

Wielcy krawcy nie są łaskawi dla rozmiarów większych niż 38-40, w ich kolekcjach nie znajdzie się stroju dla korpulentnej kobiety. Nie znaczy to jednak, że atrakcyjne kreacje są niedostępne dla takich klientek.

Kupując wizytowe czy wieczorowe suknie w większym rozmiarze, warto również zwrócić uwagę na te elementy sylwetki, które warto podkreślić. Najczęściej u kobiet puszystych jest to dekolt, biust a niekiedy również łydki. Odpowiednia kreacja wieczorowa dla puszystej wcale nie musi oznaczać obszernego „namiotu” - może delikatnie opływać sylwetkę, bez jej opinania.

Dobrym pomysłem przy zadbanych plecach jest też duży dekolt (do łopatek). Taki strój dla kobiety z nadwagą to klasa i pełen seksapil, którego duże kobiety posiadają sporo. Trzeba go tylko umieć wydobyć przez ... odpowiednią suknię wieczorową.

Róże rodzaje sukni wieczorowych