Suknia

Odkrywamy sekrety mody sukienek. Poznaj praktyczne porady i informacje.

Najmodniejsze suknie ślubne - fakty i porady

Każdego sezonu przygotowane są nowe fasony sukien ślubnych, choć trend ogólny pozostaje ten sam. Ważne jest, by kreacja odpowiadała gustowi Panny Młodej oraz była dopasowana do sylwetki i typu urody.

Najmodniejsze suknie ślubne

Co to znaczy: najmodniejsza suknia ślubna?

Marzeniem każdej Panny Młodej jest najpiękniejsza i najmodniejsza suknia. W tym dniu każda chce wyglądać jak księżniczka, mając na sobie kreację ślubną, która innym zapiera dech w piersiach. Suknie zakładane w tym dniu mają imponować przepychem, niepowtarzalnością wzoru, ale nade wszystko Panna Młoda ma w niej wyglądać świeżo, uroczo i godnie. Dlatego też pierwszą zasadą doboru kreacji jest dopasowanie stylu i fasonu do typu sylwetki. Na szczęście w dziedzinie mody ślubnej obowiązuje kilka trendów i stylów tak, by każda dziewczyna mogła wybrać suknię najodpowiedniejszą dla siebie. Innego fasonu wymaga osoba szczupła i wysoka, innego – ta o filigranowych kształtach, a jeszcze inaczej powinna się ubrać pani o korpulentnej figurze. Zadaniem ubrania, w tym także sukni ślubnej, jest bowiem podkreślenie zalet sylwetki, a ukrycie jej mankamentów.

Tak więc wniosek nasuwa się jeden: modna jest ta kreacja, w której Panna Młoda wygląda najpiękniej.

Skąd się dowiedzieć, co jest trendy w modzie ślubnej?

Ślub planuje się zwykle z dużym wyprzedzeniem, przygotowania trwają długo. Skąd więc Panna Młoda ma wiedzieć, co będzie modne w sezonie, gdy będzie odbywać się uroczystość zaślubin?

Trzeba śledzić zmieniające się trendy, podpatrywać w Internecie projekty renomowanych domów mody, oglądać pokazy pre-fall, na których prezentowane są pokazy kreacji ślubnych i wieczorowych, obowiązujących w kolejnym sezonie. Podglądanie nowości powinno być inspiracją dla pań planujących uszycie sukni ślubnej. W ten sposób staną się one posiadaczkami supermodnej kreacji.

Czy suknia ślubna z minionego sezonu może być modna?

Przyszłe Panny Młode pragną w dniu swojego ślubu wyglądać efektownie i modnie. Jednocześnie nie chcą wydawać fortuny na kreacje z najnowszych kolekcji. Czy to oznacza, że kupując suknię z roku 2011, będą niemodnie wyglądać w roku 2012? Nic podobnego, aż tak znaczących zmian nie ma. Żaden laik nie odróżni kreacji z aktualnej kolekcji od tej z poprzedniego sezonu. Poza tym kupując używaną suknię, warto przemyśleć jakieś zmiany zgodne z najnowszymi trendami mody. Można także zaopatrzyć ją w efektowne dodatki ślubne, np. szarfy, lamówki, i w ten sposób nadać jej nowy blask i modny wygląd.

Na koniec warto dodać, że planując zakup kreacji, trzeba pamiętać o tym, że moda modą – ale najważniejsze jest w dniu ślubu samopoczucie Panny Młodej, która powinna ona czuć się w stylizacji ślubnej jak księżniczka.

Róże rodzaje sukni ślubnych